Test ljetnih guma 195/60 R16 za 2026
Rezultati ispitivanja
Ukupna izvedbena rang lista
1.
Falken ZIEX ZE320
Falken ZIEX ZE32075%
2.
Goodyear Efficient Grip Performance
Goodyear Efficient Grip Performance74%
3.
Nokian Wetproof
Nokian Wetproof71%
4.
Bridgestone Turanza T005
Bridgestone Turanza T00571%
5.
Michelin Primacy 5
Michelin Primacy 571%
6.
Hankook Ventus Prime 4
Hankook Ventus Prime 468%
7.
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac68%
8.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
Goodyear Efficient Grip Performance 267%
9.
Pirelli P ZERO PZ4
Pirelli P ZERO PZ467%
10.
Semperit Speed-Life 3
Semperit Speed-Life 366%
11.
Dunlop Sport BluResponse
Dunlop Sport BluResponse65%
12.
Toyo Proxes Comfort
Toyo Proxes Comfort63%
13.
Pirelli Cinturato P7
Pirelli Cinturato P762%
14.
Bridgestone Turanza 6
Bridgestone Turanza 662%
15.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
Falken ZIEX ZE310 Ecorun62%
16.
Firestone Roadhawk
Firestone Roadhawk60%
17.
Maxxis Premitra HP6
Maxxis Premitra HP659%
18.
Vredestein Ultrac+
Vredestein Ultrac+58%
19.
Kleber Dynaxer HP4
Kleber Dynaxer HP457%
20.
Kleber Dynaxer HP5
Kleber Dynaxer HP557%
21.
Continental EcoContact 6
Continental EcoContact 656%
22.
Firestone Roadhawk 2
Firestone Roadhawk 255%
23.
Avon ZV7
Avon ZV754%
24.
Apollo Alnac 4G
Apollo Alnac 4G53%
25.
BFGoodrich Advantage
BFGoodrich Advantage53%
26.
Barum Bravuris 5 HM
Barum Bravuris 5 HM46%
27.
Bridgestone Turanza All Season 6
Bridgestone Turanza All Season 639%
Suho
Težina u ukupnom rezultatu:
35%
1.
Falken ZIEX ZE320
Falken ZIEX ZE32086%
2.
Hankook Ventus Prime 4
Hankook Ventus Prime 479%
3.
Bridgestone Turanza T005
Bridgestone Turanza T00578%
4.
Goodyear Efficient Grip Performance
Goodyear Efficient Grip Performance76%
5.
Pirelli P ZERO PZ4
Pirelli P ZERO PZ473%
6.
Toyo Proxes Comfort
Toyo Proxes Comfort72%
7.
Firestone Roadhawk
Firestone Roadhawk72%
8.
Pirelli Cinturato P7
Pirelli Cinturato P770%
9.
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac69%
10.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
Falken ZIEX ZE310 Ecorun69%
11.
Nokian Wetproof
Nokian Wetproof68%
12.
Dunlop Sport BluResponse
Dunlop Sport BluResponse66%
13.
Michelin Primacy 5
Michelin Primacy 563%
14.
BFGoodrich Advantage
BFGoodrich Advantage62%
15.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
Goodyear Efficient Grip Performance 261%
16.
Maxxis Premitra HP6
Maxxis Premitra HP659%
17.
Bridgestone Turanza 6
Bridgestone Turanza 659%
18.
Semperit Speed-Life 3
Semperit Speed-Life 352%
19.
Continental EcoContact 6
Continental EcoContact 650%
20.
Kleber Dynaxer HP4
Kleber Dynaxer HP449%
21.
Kleber Dynaxer HP5
Kleber Dynaxer HP547%
22.
Vredestein Ultrac+
Vredestein Ultrac+47%
23.
Avon ZV7
Avon ZV746%
24.
Apollo Alnac 4G
Apollo Alnac 4G45%
25.
Firestone Roadhawk 2
Firestone Roadhawk 242%
26.
Barum Bravuris 5 HM
Barum Bravuris 5 HM30%
27.
Bridgestone Turanza All Season 6
Bridgestone Turanza All Season 626%
Kočenje na suhom
50%
1.
Falken ZIEX ZE320
90%
2.
Bridgestone Turanza T005
83%
3.
Nokian Wetproof
82%
4.
Hankook Ventus Prime 4
83%
5.
Toyo Proxes Comfort
76%
6.
Vredestein Ultrac
73%
7.
Pirelli Cinturato P7
73%
8.
Dunlop Sport BluResponse
73%
9.
Firestone Roadhawk
71%
10.
Pirelli P ZERO PZ4
72%
11.
Goodyear Efficient Grip Performance
65%
12.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
66%
13.
Kleber Dynaxer HP5
60%
14.
Kleber Dynaxer HP4
64%
15.
BFGoodrich Advantage
55%
16.
Bridgestone Turanza 6
54%
17.
Apollo Alnac 4G
52%
18.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
53%
19.
Michelin Primacy 5
52%
20.
Continental EcoContact 6
50%
21.
Avon ZV7
50%
22.
Maxxis Premitra HP6
47%
23.
Semperit Speed-Life 3
49%
24.
Vredestein Ultrac+
49%
25.
Firestone Roadhawk 2
38%
26.
Barum Bravuris 5 HM
29%
27.
Bridgestone Turanza All Season 6
27%
Vožnja na suhome
50%
1.
Goodyear Efficient Grip Performance
87%
2.
Falken ZIEX ZE320
83%
3.
Bridgestone Turanza T005
72%
4.
Michelin Primacy 5
75%
5.
Firestone Roadhawk
72%
6.
Hankook Ventus Prime 4
75%
7.
Pirelli P ZERO PZ4
74%
8.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
72%
9.
Maxxis Premitra HP6
71%
10.
BFGoodrich Advantage
69%
11.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
69%
12.
Toyo Proxes Comfort
68%
13.
Pirelli Cinturato P7
66%
14.
Vredestein Ultrac
66%
15.
Bridgestone Turanza 6
64%
16.
Dunlop Sport BluResponse
59%
17.
Semperit Speed-Life 3
56%
18.
Nokian Wetproof
53%
19.
Continental EcoContact 6
50%
20.
Avon ZV7
41%
21.
Firestone Roadhawk 2
47%
22.
Vredestein Ultrac+
44%
23.
Kleber Dynaxer HP5
35%
24.
Kleber Dynaxer HP4
35%
25.
Bridgestone Turanza All Season 6
24%
Sigurnost
0%
1.
Vredestein Ultrac
88%
2.
Pirelli Cinturato P7
85%
3.
Goodyear Efficient Grip Performance
80%
4.
Bridgestone Turanza T005
79%
5.
Dunlop Sport BluResponse
78%
6.
Falken Ziex ZE310 Ecorun
75%
7.
Continental EcoContact 6
66%
8.
Firestone Roadhawk
67%
9.
Nokian Wetproof
63%
10.
Semperit Speed-Life 3
56%
11.
BFGoodrich Advantage
47%
12.
Falken ZIEX ZE320
Nedovoljno podataka
13.
Michelin Primacy 5
Nedovoljno podataka
14.
Hankook Ventus Prime 4
Nedovoljno podataka
15.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
Nedovoljno podataka
Mokro
Težina u ukupnom rezultatu:
50%
1.
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac78%
2.
Nokian Wetproof
Nokian Wetproof75%
3.
Goodyear Efficient Grip Performance
Goodyear Efficient Grip Performance74%
4.
Semperit Speed-Life 3
Semperit Speed-Life 373%
5.
Bridgestone Turanza T005
Bridgestone Turanza T00572%
6.
Pirelli P ZERO PZ4
Pirelli P ZERO PZ472%
7.
Firestone Roadhawk 2
Firestone Roadhawk 269%
8.
Falken Ziex ZE320
Falken Ziex ZE32069%
9.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
Falken ZIEX ZE310 Ecorun68%
10.
Michelin Primacy 5
Michelin Primacy 566%
11.
Hankook Ventus Prime 4
Hankook Ventus Prime 465%
12.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
Goodyear Efficient Grip Performance 264%
13.
Vredestein Ultrac+
Vredestein Ultrac+63%
14.
Dunlop Sport BluResponse
Dunlop Sport BluResponse62%
15.
Avon ZV7
Avon ZV762%
16.
Maxxis Premitra HP6
Maxxis Premitra HP661%
17.
Pirelli Cinturato P7
Pirelli Cinturato P760%
18.
Firestone Roadhawk
Firestone Roadhawk60%
19.
Bridgestone Turanza 6
Bridgestone Turanza 658%
20.
Apollo Alnac 4G
Apollo Alnac 4G58%
21.
Toyo Proxes Comfort
Toyo Proxes Comfort56%
22.
Kleber Dynaxer HP5
Kleber Dynaxer HP548%
23.
Kleber Dynaxer HP4
Kleber Dynaxer HP447%
24.
BFGoodrich Advantage
BFGoodrich Advantage39%
25.
Continental EcoContact 6
Continental EcoContact 635%
Kočenje na mokrom
20%
1.
Semperit Speed-Life 3
81%
2.
Nokian Wetproof
79%
3.
Hankook Ventus Prime 4
76%
4.
Michelin Primacy 5
70%
5.
Bridgestone Turanza T005
72%
6.
Pirelli P ZERO PZ4
71%
7.
Falken Ziex ZE310 Ecorun
70%
8.
Vredestein Ultrac
69%
9.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
65%
10.
Avon ZV7
67%
11.
Pirelli Cinturato P7
64%
12.
Kleber Dynaxer HP5
59%
13.
Goodyear Efficient Grip Performance
61%
14.
Maxxis Premitra HP6
56%
15.
Bridgestone Turanza 6
58%
16.
Vredestein Ultrac+
54%
17.
Falken ZIEX ZE320
59%
18.
BFGoodrich Advantage
56%
19.
Kleber Dynaxer HP4
55%
20.
Bridgestone Turanza All Season 6
55%
21.
Firestone Roadhawk 2
54%
22.
Firestone Roadhawk
51%
23.
Apollo Alnac 4G
50%
24.
Dunlop Sport BluResponse
47%
25.
Toyo Proxes Comfort
47%
26.
Barum Bravuris 5 HM
48%
27.
Continental EcoContact 6
43%
Vožnja na mokroj cesti
20%
1.
Falken ZIEX ZE320
91%
2.
Pirelli P ZERO PZ4
88%
3.
Vredestein Ultrac
86%
4.
Bridgestone Turanza T005
83%
5.
Goodyear Efficient Grip Performance
83%
6.
Nokian Wetproof
80%
7.
Semperit Speed-Life 3
78%
8.
Hankook Ventus Prime 4
70%
9.
Maxxis Premitra HP6
64%
10.
Firestone Roadhawk 2
67%
11.
Bridgestone Turanza 6
65%
12.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
65%
13.
Pirelli Cinturato P7
67%
14.
Vredestein Ultrac+
65%
15.
Firestone Roadhawk
62%
16.
Michelin Primacy 5
57%
17.
Toyo Proxes Comfort
60%
18.
Avon ZV7
50%
19.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
54%
20.
Apollo Alnac 4G
52%
21.
Dunlop Sport BluResponse
52%
22.
Kleber Dynaxer HP5
40%
23.
Continental EcoContact 6
39%
24.
Kleber Dynaxer HP4
32%
25.
BFGoodrich Advantage
31%
Uzdužni akvaplaning
20%
1.
Firestone Roadhawk 2
82%
2.
Michelin Primacy 5
83%
3.
Vredestein Ultrac+
80%
4.
Vredestein Ultrac
80%
5.
Goodyear Efficient Grip Performance
78%
6.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
76%
7.
Falken ZIEX ZE320
73%
8.
Dunlop Sport BluResponse
76%
9.
Nokian Wetproof
74%
10.
Avon ZV7
72%
11.
Apollo Alnac 4G
71%
12.
Firestone Roadhawk
67%
13.
Semperit Speed-Life 3
69%
14.
Pirelli Cinturato P7
66%
15.
Bridgestone Turanza T005
63%
16.
Kleber Dynaxer HP4
59%
17.
Hankook Ventus Prime 4
54%
18.
Pirelli P ZERO PZ4
53%
19.
Kleber Dynaxer HP5
50%
20.
Bridgestone Turanza 6
52%
21.
Maxxis Premitra HP6
49%
22.
Bridgestone Turanza All Season 6
49%
23.
Barum Bravuris 5 HM
52%
24.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
50%
25.
Toyo Proxes Comfort
48%
26.
BFGoodrich Advantage
37%
27.
Continental EcoContact 6
27%
Akvaplaning u zavoju
20%
1.
Dunlop Sport BluResponse
88%
2.
Firestone Roadhawk 2
84%
3.
Goodyear Efficient Grip Performance
86%
4.
Vredestein Ultrac
82%
5.
Semperit Speed-Life 3
80%
6.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
73%
7.
Vredestein Ultrac+
73%
8.
Michelin Primacy 5
71%
9.
Bridgestone Turanza T005
65%
10.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
62%
11.
Bridgestone Turanza 6
58%
12.
Firestone Roadhawk
62%
13.
Falken ZIEX ZE320
57%
14.
Nokian Wetproof
58%
15.
Pirelli Cinturato P7
60%
16.
Apollo Alnac 4G
57%
17.
Pirelli P ZERO PZ4
56%
18.
Toyo Proxes Comfort
53%
19.
Barum Bravuris 5 HM
57%
20.
Maxxis Premitra HP6
50%
21.
Kleber Dynaxer HP5
46%
22.
Kleber Dynaxer HP4
53%
23.
Hankook Ventus Prime 4
47%
24.
Avon ZV7
48%
25.
BFGoodrich Advantage
35%
26.
Continental EcoContact 6
19%
Vrijeme kruga na mokroj kružnoj stazi
20%
1.
Pirelli P ZERO PZ4
91%
2.
Maxxis Premitra HP6
85%
3.
Nokian Wetproof
84%
4.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
80%
5.
Hankook Ventus Prime 4
79%
6.
Bridgestone Turanza T005
77%
7.
Vredestein Ultrac
74%
8.
Falken Ziex ZE320
66%
9.
Avon ZV7
73%
10.
Toyo Proxes Comfort
69%
11.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
65%
12.
Goodyear Efficient Grip Performance
64%
13.
Apollo Alnac 4G
59%
14.
Firestone Roadhawk 2
60%
15.
Bridgestone Turanza 6
58%
16.
Semperit Speed-Life 3
54%
17.
Firestone Roadhawk
55%
18.
Michelin Primacy 5
49%
19.
Dunlop Sport BluResponse
47%
20.
Kleber Dynaxer HP5
44%
21.
Pirelli Cinturato P7
45%
22.
Continental EcoContact 6
45%
23.
BFGoodrich Advantage
35%
24.
Kleber Dynaxer HP4
36%
Snijeg
Udobnost vožnje
Težina u ukupnom rezultatu:
5%
1.
Falken Ziex ZE320
Falken Ziex ZE32087%
2.
Kleber Dynaxer HP4
Kleber Dynaxer HP485%
3.
Nokian Wetproof
Nokian Wetproof85%
4.
Michelin Primacy 5
Michelin Primacy 583%
5.
Semperit Speed-Life 3
Semperit Speed-Life 382%
6.
Continental EcoContact 6
Continental EcoContact 679%
7.
Kleber Dynaxer HP5
Kleber Dynaxer HP577%
8.
Toyo Proxes Comfort
Toyo Proxes Comfort72%
9.
Apollo Alnac 4G
Apollo Alnac 4G66%
10.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
Goodyear Efficient Grip Performance 266%
11.
Pirelli P ZERO PZ4
Pirelli P ZERO PZ465%
12.
Vredestein Ultrac+
Vredestein Ultrac+63%
13.
BFGoodrich Advantage
BFGoodrich Advantage57%
14.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
Falken ZIEX ZE310 Ecorun57%
15.
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac56%
16.
Pirelli Cinturato P7
Pirelli Cinturato P756%
17.
Avon ZV7
Avon ZV754%
18.
Goodyear Efficient Grip Performance
Goodyear Efficient Grip Performance54%
19.
Hankook Ventus Prime 4
Hankook Ventus Prime 453%
20.
Dunlop Sport BluResponse
Dunlop Sport BluResponse47%
21.
Bridgestone Turanza 6
Bridgestone Turanza 647%
22.
Maxxis Premitra HP6
Maxxis Premitra HP640%
23.
Bridgestone Turanza T005
Bridgestone Turanza T00532%
24.
Firestone Roadhawk
Firestone Roadhawk31%
25.
Barum Bravuris 5 HM
Barum Bravuris 5 HM30%
26.
Firestone Roadhawk 2
Firestone Roadhawk 224%
Vanjska buka
100%
1.
Michelin Primacy 5
83%
2.
Falken Ziex ZE320
87%
3.
Nokian Wetproof
85%
4.
Kleber Dynaxer HP4
85%
5.
Semperit Speed-Life 3
82%
6.
Kleber Dynaxer HP5
77%
7.
Continental EcoContact 6
79%
8.
Toyo Proxes Comfort
72%
9.
Apollo Alnac 4G
66%
10.
Vredestein Ultrac+
63%
11.
Pirelli P ZERO PZ4
65%
12.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
66%
13.
Avon ZV7
54%
14.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
57%
15.
Vredestein Ultrac
56%
16.
Hankook Ventus Prime 4
53%
17.
Goodyear Efficient Grip Performance
54%
18.
Pirelli Cinturato P7
56%
19.
BFGoodrich Advantage
57%
20.
Dunlop Sport BluResponse
47%
21.
Bridgestone Turanza 6
47%
22.
Maxxis Premitra HP6
40%
23.
Bridgestone Turanza T005
32%
24.
Firestone Roadhawk
31%
25.
Barum Bravuris 5 HM
30%
26.
Firestone Roadhawk 2
24%
Buka u unutrašnjosti
0%
1.
Falken ZIEX ZE320
84%
2.
Bridgestone Turanza All Season 6
79%
3.
Continental EcoContact 6
80%
4.
Michelin Primacy 5
75%
5.
Pirelli Cinturato P7
77%
6.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
73%
7.
Maxxis Premitra HP6
67%
8.
Dunlop Sport BluResponse
76%
9.
Bridgestone Turanza T005
66%
10.
Hankook Ventus Prime 4
68%
11.
Falken Ziex ZE310 Ecorun
59%
12.
Bridgestone Turanza 6
62%
13.
Semperit Speed-Life 3
51%
14.
Vredestein Ultrac
53%
15.
Nokian Wetproof
52%
16.
Firestone Roadhawk
45%
17.
Goodyear Efficient Grip Performance
44%
Udobnost vožnje
0%
1.
Kleber Dynaxer HP5
83%
2.
Semperit Speed-Life 3
80%
3.
Michelin Primacy 5
76%
4.
Bridgestone Turanza T005
72%
5.
Bridgestone Turanza 6
73%
6.
Goodyear Efficient Grip Performance 2
70%
7.
Falken ZIEX ZE320
66%
8.
Falken ZIEX ZE310 EcoRun
66%
9.
Hankook Ventus Prime 4
63%
10.
Pirelli P Zero PZ4
60%
11.
Vredestein Ultrac
57%
12.
Toyo Proxes Comfort
55%
13.
Vredestein Ultrac+
51%
14.
Maxxis Premitra HP6
48%
15.
Firestone Roadhawk
39%
16.
Firestone Roadhawk 2
37%
17.
Goodyear Efficient Grip Performance
Nedovoljno podataka
18.
Nokian Wetproof
Nedovoljno podataka